top of page
Nadzieja Na Przyszłość, Fundacja Charytatywna

Ivan Medvediev, 10 lat

Ivan Medvediev urodził się 25 czerwca 2012 roku w Chersoniu. Urodził się w 33 tygodniu ciąży. Wynik w skali Apgar wynosił 6/7. Trzeciego dnia został przewieziony do oddziału intensywnej terapii w DOKL, gdzie przebywał przez 14 dni. Od września 2013 roku jest niepełnosprawny z powodu dziecięcego porażenia mózgowego i tetraparezy spastycznej. Opóźniony jest rozwój psychomotoryczny. Późno zaczął trzymać głowę, nie interesował się zabawkami i był emocjonalnie przygnębiony. Od drugiego miesiąca życia otrzymywał masaż co miesiąc. Leki były również przepisywane pod nadzorem neurologa.

Pierwszą rehabilitację poza Chersoniem przeszedł na 6 kursach w Odesskim Regionalnym Funduszu Dzieci Niepełnosprawnych "Przyszłość". Od 11 marca 2014 roku rozpoczął rehabilitację w Międzynarodowej Klinice Odnowy "Kozjawkin" w Truskawcu. Ogółem przeszliśmy 16 kursów leczenia w tej klinice.

Obecnie rozwój dziecka jest opóźniony - jest emocjonalnie adekwatny, mówi wyraźnie słowa i krótkie zdania, napięcie mięśni kończyn jest zwiększone, zwłaszcza nóg. Może siedzieć, przewracać się i stać z podparciem, ale nie może stać samodzielnie. Chód jest spastyczny i wymaga stałej rehabilitacji fizycznej i masażu.

Jest również skierowanie od ukraińskiego neurochirurga na operację "selektywnej rizotomii grzbietowej". Data operacji była zaplanowana w Kijowie, ale ze względu na działania wojenne została przełożona na nieokreślony czas. Koszt operacji wynosi od 5000 do 8000 dolarów.

W tym momencie dziecko ma szansę na samodzielne chodzenie dzięki interwencji chirurgicznej.

Dziękuję wszystkim za pomoc!

Zebrane:
17358 / 17358 zl
Rectangle 69.png
Mask group (9).png

Nasz postęp

bottom of page