top of page

Sofia Pawlenko, 8 lat

Sofia urodziła się przedwcześnie w 30 tygodniu. Córka ważyła 1,7 kg. Lekarze walczyli o jej życie przez 15 dni, ponieważ dziecko nie oddychało samodzielnie.

W końcu nasza córka zaczęła oddychać samodzielnie i cieszyliśmy się, że czeka nas wspaniałe i normalne rodzicielstwo. Ale w siódmym miesiącu życia naszej córki zaczęły się drgawki i znowu walczyliśmy o normalne życie i rozwój. Z powodu błędu medycznego córka straciła czas i nie otrzymała leków przeciwpadaczkowych. W wieku jednego roku córce postawiono diagnozę porażenie mózgowe dziecięce. Obecnie nasza córka ma 8 lat i osiąga sukcesy: potrafi recytować wiersze, lubi śpiewać, grać i chodzić do klasy zerowej w Puławach.

W 2019 roku Sofia przeszła operację nóg w Krakowie. Po operacji córka zaczęła lepiej chodzić z protezami i chodzikami. Teraz spotkało nas kolejne nieszczęście - wojna!!! Przez pewien czas mieszkałyśmy z córką w piwnicy, a potem pomyślałyśmy o wyjeździe do Polski. Przez 6 miesięcy córka nie miała możliwości rehabilitacji, jej stan był krytyczny.

Sofia nie może używać swoich protez stóp, noga obraca się i bardzo potrzebuje nowych. Koszt protez wynosi 15 700 złotych, a dla nas ta kwota jest nie do przeskoczenia. Przez swoje 8 lat córka przeszła setki rehabilitacji, 2 operacje, a my nie możemy pomóc jej żyć dalej!

Dziękuję wszystkim za pomoc!

Opłacone leczenie:
 11000 / 11000 zl
Group 97 (21).png
bottom of page