top of page
Nadzieja Na Przyszłość, Fundacja Charytatywna

Yatsenko Oleksandr, 13 lat

Cała informacja została napisana w imieniu matki Oleksandra-Juli:

Nasz syn urodził się 1 kwietnia 2008 roku. Przy porodzie ważył 1 kilogram i 800 gramów oraz miał 41 cm wzrostu. Pierwsze 9 dni nasz syn był na respiratorze. Lekarze nie dawali dziecku nawet szansy na życie. Ale stało się cud, nasz chłopiec zaczął oddychać samodzielnie.

W dziesiątym dniu Sashka przetransportowano na drugi etap pomocy dla wcześniaków. Zaczął więc przybierać na wadze. Jednak po badaniach okazało się, że ma zapalenie opon mózgowych. Jeszcze był na kroplówce. W tym czasie przeprowadzono trzy nakłucia.

Przez półtora miesiąca przybierał na wadze, leczyliśmy go. 15 maja 2008 roku w końcu wróciliśmy do domu i myśleliśmy, że wszystko się skończyło. Ale potem zrozumieliśmy, że wszystko dopiero się zaczyna. Po miesiącu pojechaliśmy na badania, do tej pory przeszliśmy 27 kursów leczenia w Truskawcu, dwie operacje metodą Ulzibat, dwie rehabilitacje w klinice Olinek w Warszawie.

Teraz chłopak ma 13 lat i to, co nauczył się, to prawdziwe cud. Uczęszcza do zwykłej szkoły, samodzielnie przemieszcza się na niewielkie odległości. Ale aby potwierdzić nasz wynik, potrzebna jest stała rehabilitacja i nie jedna operacja.

Dlatego prosimy wszystkich chętnych o pomoc w odbyciu kolejnego kursu rehabilitacji w ośrodku Olinek w Warszawie.

Dziękuję wszystkim za pomoc!

Zebrane:
500 / 500 zl
Rectangle 69.png
Mask group (9).png

Nasz postęp

bottom of page